Wręczenie medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Śremie

6 lutego 2025 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Śremie odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te otrzymały dwie pary, które w ubiegłym roku świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.
Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Grzegorz Wiśniewski Burmistrz Śremu. Podczas uroczystości jubilaci odebrali gratulacje oraz życzenia zdrowia, szczęścia i dalszych lat w zgodnym i pełnym miłości małżeństwie.
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to odznaczenie państwowe nadawane przez Prezydenta RP osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Medal ustanowiono jako wyraz uznania dla trwałości małżeństwa oraz wspólnego życia opartego na wzajemnym szacunku, miłości i poświęceniu.