Zaproszenie do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
.jpg)
Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza młodzież działającą w młodzieżowych radach do współpracy z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Wielkopolskiego.
O członkostwo mogą starać się osoby między 15 a 24 rokiem życia pochodzące z młodzieżowych rad działających na terenie województwa wielkopolskiego, samorządów studenckich wielkopolskich uczelni wyższych oraz samorządów szkół ponadpodstawowych.
Sejmik, składający się z przedstawicieli młodzieży z terenu Województwa Wielkopolskiego, będzie apolitycznym organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym. Jego działalność sprzyjać ma aktywizacji młodzieży umożliwiając jej włączenie się w życie publiczne regionu poprzez własne pomysły, a także współpracę z samorządem lokalnym. Udział w pracach Sejmiku pozwala na współdecydowanie o sprawach ważnych, w tym także współtworzenie dokumentów strategicznych.
Termin zgłaszania kandydatów do Sejmiku mija 15 października 2019 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się wraz z Regulaminem oraz uchwałą na stronie bip.umww.pl