Środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
pochmurno
20°C

Budżet Obywatelski Śremu - Zapraszamy do współtworzenia przyszłości naszej gminy!

supermen

Rusza nowa edycja Budżetu Obywatelskiego Śremu: Zapraszamy do Współtworzenia Przyszłości Naszego Miasta!

Gmina Śrem po raz kolejny raz stawia na zaangażowanie swoich mieszkańców. Budżet Obywatelski ponownie otwiera swoje drzwi dla pomysłów, projektów i marzeń, które mają potencjał odmienić naszą gminę na lepsze. Z radością ogłaszamy start nowej edycji!

Co to jest Budżet Obywatelski?

To unikalna forma demokracji, w której to Wy, drodzy Mieszkańcy, decydujecie o tym, na co zostaną przeznaczone środki finansowe z gminnego budżetu. W praktyce oznacza to, że to Wy, znający najlepiej potrzeby swojej gminy, macie szansę zrealizować projekty, które uważacie za najbardziej istotne i potrzebne.

Jaka pula środków jest przeznaczona w tym roku?

Tegoroczny budżet, podobnie jak w roku poprzednim wynosi 1 milion złotych i podzielony jest na trzy kategorie:

  • Projekty ogólnogminne - 500 tysięcy złotych, przeznaczonych na inwestycje, które mają potencjał wpłynięcia na rozwój całej gminy.
  • Projekty lokalne miejskie - 250 tysięcy złotych, które mogą być przeznaczone na projekty związane z konkretnymi częściami miasta, parkami, placami czy też innymi przestrzeniami publicznymi.
  • Projekty lokalne wiejskie - 250 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na inicjatywy z obszarów wiejskich, z myślą o rozwoju i poprawie jakości życia mieszkańców naszych wsi.

Jak wziąć udział?

Proces zgłaszania projektów rozpocznie się już 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca, czyli do 30 czerwca 2024 roku. Mieszkańcy, którzy mają pomysł na projekt, który chcieliby zrealizować, mogą składać swoje propozycje poprzez dedykowaną platformę internetową https://srem.budzet-obywatelski.org/ 

Zapraszamy wszystkich do udziału!

Budżet Obywatelski to szansa dla każdego mieszkańca, aby poczuć się częścią społeczności, zaangażować się w życie miasta i wpłynąć na jego rozwój.

Śrem to nie tylko miejsce na mapie, to wspólnota ludzi, którzy razem tworzą historię i przyszłość tego miasta. Zapraszamy do udziału w budowaniu lepszego jutra dla nas wszystkich!

Nie czekaj, zgłoś swój projekt!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej