Burmistrz Śremu na Targach Wodorowych w Hamburgu

Burmistrz Śremu, Grzegorz Wiśniewski, reprezentował gminę Śrem na Hydrogen Technology Expo Europe w Hamburgu, największych targach technologii wodorowej na świecie, które odbyły się w dniach 22-24 października 2024 r. Wydarzenie zgromadziło ponad 750 wystawców oraz 15 tysięcy odwiedzających z całego świata. Podczas targów Burmistrz zaprezentował projekt osiedla wodorowego Śremskiego TBS, którego rozwiązania ekologiczne wspierają neutralność klimatyczną.
Takie wydarzenia to możliwość wymiany wiedzy z liderami branży i poznania innowacyjnych technologii. Targi pozwalają na zdobywanie cennych doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy, które mogą przyspieszyć lokalne inwestycje i przyczynić się do rozwoju zrównoważonych technologii energetycznych w naszym regionie.
Wizyta studyjna, zorganizowana pod przewodnictwem Samorządu Województwa Wielkopolskiego, była częścią projektu „Wielkopolskie Inteligentne Specjalizacje – Ekosystem na rzecz neutralności klimatycznej (WIS-E 4 NET ZERO)”, realizowanego w ramach działania FEWP.01.07, które jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w Regionalnym Programie Operacyjnym Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie