Środa, 23 kwietnia 2025
Imieniny: Jerzy, Wojciech
pochmurno
11°C

Realizacje

NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI - KAMPANIA PROFILAKTYCZNA W 2022 ROKU

 

Gmina Śrem po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną  „Narkotyki? To mnie nie kręci”. Treści kampanii dotyczą poszerzenia wiedzy o procesach radzenia sobie i rozpoznawania ryzyka używania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych jako fałszywych rozwiązań. 

 

 

Materiały zawarte w kampanii skierowane są dla uczniów 5-8 klasy szkoły podstawowej oraz ich rodziców.

Główne cele kampanii:
  1. Poszerzenie wiedzy o procesach radzenia sobie z problemami i rozpoznawania ryzyka używania narkotyków i innych środków psychoaktywnych jako fałszywych rozwiązań.
  2. Pokazanie, które działania i jakie umiejętności w praktyce przydają się w zmaganiu z codziennymi trudnościami i wyzwaniami.
  3. Kształtowanie konstruktywnych umiejętności radzenia sobie z problemami.

"NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI!" - EDYCJA 2021

Gmina Śrem po raz dwunasty włączyła się ogólnopolską kampanię „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Kampania przeznaczona jest dla klas  klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców.

 

 

Kampania opiera się na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. Drugą wykorzystywaną strategią jest strategia edukacyjna mająca pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.

Kampania ma także na celu dostarczenie informacji o:
  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce
  • potencjalnych skutkach tych zachowań
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków

ulotka-narkotyki 


NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI!” - 11 EDYCJA ŚREMU W KAMPANII

Gmina Śrem po raz jedenasty włączyła się ogólnopolską kampanię „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Kampania przeznaczona jest dla klas  klas VII i VIII SP oraz ich rodziców.

NARKOTYKI_jpg 

Kampania opiera się z jednej strony na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw tej strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. Drugą wykorzystywaną strategią działania jest strategia edukacyjna mająca pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się ona na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.
Strategia kampanii ma także na celu dostarczenie informacji o:
  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce
  • potencjalnych skutkach tych zachowań
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków.

REALIZACJA KAMPANII „NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI!” W 2019 ROKU

Gmina Śrem po raz kolejny włączyła się w kampanię profilaktyczną pt. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Materiały kampanii skierowane są do uczniów klas gimnazjalnych, klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców.

 

 

Kampania opiera się na dwóch strategiach.

Pierwszą jest strategia informacyjna w ramach profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych oraz umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw tej strategii leży przekonanie, że młodzi ludzie zachowują się ryzykownie, często z powodu zbyt małej świadomości następstw takich zachowań.
Drugą wykorzystywaną strategią działania jest strategia edukacyjna, która ma pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.

Kampania „Narkotyki? To mnie nie kręci!” ma na celu dostarczenie informacji o skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce, potencjalnych skutkach tych zachowań oraz konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków.

 


Gmina Śrem w 2018 roku kolejny raz włączyła się w kampanię „Narkotyki? To mnie nie kręci!” jako kontynuację rozpoczętych pogadanek profilaktycznych wśród uczniów klas gimnazjalnych i klas VII i VIII SP oraz ich rodziców.

 

 

Kampania ta opiera się z jednej strony na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych  i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów.
 
Strategia kampanii ma także na celu dostarczenie informacji o: 
  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce
  • potencjalnych skutkach tych zachowań
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków.

KAMPANIA „NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI!” W GMINIE ŚREM

Gmina Śrem po raz czwarty włączyła się w kampanię profilaktyczną pt. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców.

Narkotyki-To-mnie-nie-kreci-kampania-2014-(1) 

Kampania ta opiera się z jednej strony na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych  i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw tej strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. Drugą wykorzystywaną strategią działania jest strategia edukacyjna mająca pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się ona na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.


Strategia kampanii ma także na celu dostarczenie informacji o: 

  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce,
  • potencjalnych skutkach tych zachowań,
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków.

SEMINARIUM "NOWE ZJAWISKA W PROBLEMATYCE UZALEŻNIEŃ"

IMG_4444-(1) 

22 września br. w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie przy ul. Grunwaldzkiej 10 w godzinach od 10:00 do 14:00 odbyło się spotkanie seminaryjne „Nowe zjawiska w problematyce uzależnień”.

 

W programie seminarium znalazły się tematy:

- „Dopalacze – legalne narkotyki na wyciągnięcie ręki”
- „Nowe klasyfikacje w diagnozie uzależnień”
- „W poszukiwaniu skuteczności – nowe strategie w pracy z osobami uzależnionymi”

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Barbara Jabłońska, dyrektorzy oraz pedagodzy ze śremskich szkół, a także przedstawiciele różnych instytucji w Śremie.

Wykłady prowadzili Artur Sokołowski - psycholog, socjoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień, Bożena Maciek - Haściło - superwizor psychoterapii uzależnień, kierująca Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Śremie oraz Robert Haściło - biegły sądowy w zakresie uzależnienia od alkoholu, związany z Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Śremie

plakat2 

Gmina Śrem realizuje program kampanii „Narkotyki? To mnie nie kręci” wymierzonej w dopalacze. 

Głównym założeniem akcji jest edukacja odnosząca się do trzech istotnych grup odbiorców:
- młodzieży
- rodziców
- nauczycieli

Etapy realizacji kampanii w gminie Śrem:

1. Przekazanie materiałów do szkół gimnazjalnych na terenie gminy Śrem

2. Bilbordy „Dopalacze, jestem spoko, nie próbuję” w gminie Śrem

3. W dniu 22 września 2015 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Bibliotece Publicznej im. Heliodor Święcickiego w Śremie, ul. Grunwaldzka 10 - seminarium pn. „Nowe zjawiska w problematyce uzależnień” dla instytucji działających w obrębie uzależnień oraz dyrektorów i pedagogów szkół.

Program seminarium:

  • Dopalacze – legalne narkotyki na wyciągnięcie ręki
  • Nowe klasyfikacje w diagnozie uzależnień
  • W poszukiwaniu skuteczności – nowe strategie w pracy z osobami uzależnionymi

Seminarium zostanie zorganizowane przy współpracy Przychodni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Śremie

4. Przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z uczniami oraz konsultacji rodzicami.
 


REALIZACJA KAMPANII W 2015 ROKU - NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI

Gmina Śrem po raz drugi włączyła się w kampanię profilaktyczną pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców.

 

Realizacja Kampanii w 2015 roku
 
Gmina Śrem po raz trzeci włączyła się w kampanię profilaktyczną pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców.
Kampania ta opiera się z jednej strony na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw tej strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. Drugą wykorzystywaną strategią działania jest strategia edukacyjna mająca pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się ona na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.
Strategia kampanii ma także na celu dostarczenie informacji o: 
  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce,
  • potencjalnych skutkach tych zachowań,
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków.

DRUK_spidr_plakat_narkotyki2 


dopalacze 

Gmina Śrem przystąpiła do kampanii „Narkotyki? To mnie nie kręci!” wymierzonej w dopalacze. 
Kampania to działania edukacyjne odnoszące się do trzech istotnych grup odbiorców – młodzieży, rodziców i nauczycieli.

 

 

"Narkotyki? To mnie nie kręci! – dopalacze wróciły!" to:
•    nowoczesna profilaktyka dla młodzieży, rodziców, nauczycieli
•    wiedza, która może uratować komuś zdrowie, a nawet życie
•    materiały z zadaniami dla uczniów, scenariusze lekcji, audycje profilaktyczne, książka, kurs internetowy dla nauczycieli
 
KAMPANIA PRZECIW DOPALACZOM – DLA MŁODZIEŻY, to zestaw materiałów edukacyjnych o dopalaczach, których celem jest:
•    uświadomienie RYZYKA związanego z dopalaczami oraz KONSEKWENCJI wynikających z zażywania dopalaczy,
•    uświadomienie, Z CZEGO SKŁADAJĄ się dopalacze i dlaczego są tak groźne,
•    uświadomienie, że większość młodych ludzi NIE SIĘGA PO DOPALACZE oraz obalenie mitów o dopalaczach.

KAMPANIA PRZECIW DOPALACZOM – DLA RODZICÓW, to zestaw materiałów edukacyjnych o dopalaczach, których celem jest:
•    uświadomienie dorosłym GŁÓWNYCH PRZYCZYN sięgania przez młodych ludzi po dopalacze czy inne narkotyki,
•    uświadomienie dorosłym, jak skutecznie rozmawiać z dzieckiem (także o dopalaczach),
•    uświadomienie dorosłym, JAKIE ZMIANY ZASZŁY W PRAWIE po nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii po 1 lipca 2015 r.

KAMPANIA PRZECIW DOPALACZOM – DLA NAUCZYCIELI, to zestaw materiałów edukacyjnych o dopalaczach, których celem jest:
•    DOSTARCZENIE NARZĘDZI edukacyjnych do przeprowadzenia mądrych i profesjonalnych z zajęć z zakresu profilaktyki narkotykowej,
•    POSZERZENIE WIEDZY i kompetencji z zakresu przeciwdziałania dopalaczom czy innym narkotykom w szkole,
•    PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ z rodzicami i młodzieżą.
 

REALIZACJA KAMPANII W 2014 ROKU - NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI

bilbord-www W 2014 roku gmina Śrem po raz drugi włączyła się w kampanię profilaktyczną pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców.

 

 

Kampania wpisuje się w strategię profilaktyki uniwersalnej i kształtowanie przekonań ogólnie przyjętych przez dostarczenie rzetelnych informacji o zjawisku używania marihuany oraz nowych substancji psychoaktywnych, a pośrednio także przeciwdziałanie próbom użycia tych środków psychoaktywnych. Kampania ma również za zadanie przekazanie wiedzy o odpowiedzialności rodziców za czyny popełnione przez ich dzieci oraz o obowiązkach dorosłych względem swoich podopiecznych (Kodeks karny, Kodeks wykroczeń).
narkotyki_to_mnie_nie_kreci_scenariusze

REALIZACJA KAMPANII W 2013 ROKU - NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI

Realizacja kampani profilaktycznej pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!” w 2013 
 
Gmina Śrem włączyła się w kampanię profilaktyczną pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. 

 

 

Kampania wpisuje się w strategię profilaktyki uniwersalnej i kształtowanie przekonań ogólnie przyjętych przez dostarczenie rzetelnych informacji o skali rozpowszechniania narkotyków oraz o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych zażywania narkotyków. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców. 
 
Realizacja kampanii w gminie Śrem obejmuje m.in. akcję billboardową, która potrwa do końca marca br., zajęcia profilaktyczne z uczniami oraz pogadanki z rodzicami. W maju przewidziane jest spotkanie z nauczycielami podsumowujące realizację zajęć. 
 
19 lutego br. w ramach realizacji etapów kampanii, w Collegium im. Heliodora Święcickiego w Śremie odbyło się szkolenie dla nauczycieli klas szkół gimnazjalnych pn. „Problem narkomanii – interwencje pedagogiczne”. Szkolenie zostało zorganizowane przy współpracy Przychodni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Śremie.  

Program szkolenia:
 
1.Charakterystyka środków psychoaktywnych popularnych obecnie wśród młodzieży.
2.Skutki zażywania narkotyków przez młodzież.
3.Ryzyko zaostrzania kontroli i restrykcji w okresie dorastania (np. testy narkotykowe, prawne aspekty).
4.Relacyjne formy towarzyszenia podopiecznym w trudnościach adolescencji (rozmowa, uważność, współpraca z rodzicami).
 
Szkolenie przeprowadziła Pani  Jagoda Gierczyk - mgr psychologii, specjalista terapii uzależnień z 20 letnim stażem pracy, terapeuta i kierownik Poradni Uzależnień Monar, pracująca od wielu lat  z osobami uzależnionymi od narkotyków i członkami ich rodzin.
 
 

PODSUMOWANIE KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ "NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI!"

Zgodnie z kolejnym etapem realizacji programu „Narkotyki? To mnie nie kręci” w dniu 14 maja 2013 r. odbyło się spotkanie z nauczycielami podsumowujące realizację zajęć profilaktycznych z uczniami oraz ich rodzicami.

 

Zgodnie z kolejnym etapem realizacji programu „Narkotyki? To mnie nie kręci” w dniu 14 maja 2013 r. odbyło się spotkanie z nauczycielami podsumowujące realizację zajęć profilaktycznych z uczniami  oraz ich rodzicami. Spotkanie prowadziła Jagoda Gierczyk - mgr psychologii, specjalista terapii uzależnień. Na przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z uczniami i rodzicami  w wszystkich klasach szkół gimnazjalnych gminy Śrem nauczyciele mieli dwa miesiące. Zajęcia dotyczyły problemu narkomanii, miały na celu dostarczenie rzetelnych informacji o skali rozpowszechniania narkotyków oraz o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych zażywania narkotyków.
 odsumowanie01
 

GMINA ŚREM W KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ "NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI!"

Gmina Śrem włączyła się w kampanię profilaktyczną pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Kampania wpisuje się w strategię profilaktyki uniwersalnej i kształtowanie przekonań ogólnie przyjętych przez dostarczenie rzetelnych informacji o skali rozpowszechniania narkotyków oraz o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych zażywania narkotyków. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców.

bilbord-www 

Gmina Śrem włączyła się w kampanię profilaktyczną pn. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Kampania wpisuje się w strategię profilaktyki uniwersalnej i kształtowanie przekonań ogólnie przyjętych przez dostarczenie rzetelnych informacji o skali rozpowszechniania narkotyków oraz o konsekwencjach zdrowotnych i społecznych zażywania narkotyków. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców. 
 
Realizacja kampanii w gminie Śrem obejmuje m.in. akcję billboardową, która potrwa do końca marca br., zajęcia profilaktyczne z uczniami oraz pogadanki z rodzicami. W maju przewidziane jest spotkanie z nauczycielami podsumowujące realizację zajęć. 
 
19 lutego br. w ramach realizacji etapów kampanii, w Collegium im. Heliodora Święcickiego w Śremie odbyło się szkolenie dla nauczycieli klas szkół gimnazjalnych pn. „Problem narkomanii – interwencje pedagogiczne”. Szkolenie zostało zorganizowane przy współpracy Przychodni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Śremie.  

Program szkolenia:
 
1.Charakterystyka środków psychoaktywnych popularnych obecnie wśród młodzieży.
2.Skutki zażywania narkotyków przez młodzież.
3.Ryzyko zaostrzania kontroli i restrykcji w okresie dorastania (np. testy narkotykowe, prawne aspekty).
4.Relacyjne formy towarzyszenia podopiecznym w trudnościach adolescencji (rozmowa, uważność, współpraca z rodzicami).
 
Szkolenie przeprowadziła Pani  Jagoda Gierczyk - mgr psychologii, specjalista terapii uzależnień z 20 letnim stażem pracy, terapeuta i kierownik Poradni Uzależnień Monar, pracująca od wielu lat  z osobami uzależnionymi od narkotyków i członkami ich rodzin.
 

 
DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.