Logo Miasta Śrem
Powróć do: Śremskie Żyrafy

ŚREMSKIE ŻYRAFY 2016

baner850-(1) 

Corocznie Burmistrz Śremu Adam Lewandowski przyznaje stauetki "Śremskiej Żyrafy" osobom, których inicjatywa i sukces są nietuzinkowe, rozsławiają Śrem w kraju oraz poza jego granicami, a także motywują innych do podejmowania prób przekraczania własnych barier.
Za dokonania i zasługi w 2016 roku Burmistrz Śremu ogłosił 6 nominacji. 

 

NOMINACJE

 

Olga Garstka – zwyciężczyni programu Must Be The Music

Olga-(2) 

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Śremie. Utalentowana wokalistka i pianistka. Zwyciężczyni 11. edycji Must Be The Music - muzycznego show telewizji Polsat. Piosenkami własnego autorstwa pt. „Samozapłon” oraz „Koniec świata” zdobyła serca i głosy jurorów oraz publiczności
 
 

Hubert Skrzydlewski – mistrz taekwondo

Hubi-(1) 

Hubert jest numerem jeden w Polsce w taekwondo w kategorii wagowej - 78 kg junior (15-17 lat). Niepokonany w Pucharach Polski w 2016 roku. Zdobył wiele tytułów i medali: złoty medal w Pucharze Świata w Łotwie, srebrny medal w Pucharze Świata w Warszawie, brązowy medal w Pucharze Świata w Serbii oraz w Niemczech. Po raz pierwszy wywalczył brązowy medal w kategorii seniorów Mistrzostw Polski Seniorów. Był jednym z 8 zawodników (2 mężczyzn) powołanych przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego na Mistrzostwa Świata Juniorów w Kanadzie, gdzie zdobył 9. miejsce.  
 


Beata i Sława Szymiczek - Fit Therapy

sis-(2) 

Siostry, miłośniczki sportu i zdrowego stylu życia. Trenerki personalne, które dla popularyzacji zdrowia i dobrej formy fizycznej prowadzą na terenie Śremu otwarte treningi fitness. Podczas wakacji w każdą sobotę organizują wspólne biegi. Trenerki dzielą się swoją pasją i wiedzą na portalach społecznościowych, zarażając sportem wielu śremian.
 
 

Sztafeta pływacka 

sztafeta2 Grupa 14 osób, która w lipcu 2016 r. przez 6 dni i 5 nocy przepłynęła 500 km rzeką Wartą bez przerwy w VI sztafecie pływackiej pn. Wartą dla Chojraków. Celem akcji, oprócz pobicia rekordu Guinessa, było zebranie funduszy na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. 
W sztafecie płynęli: Stefan Cieślewicz, Andrzej Dworczak, Kacper Gabrysiak, Adam Jerzykowski, Wiktoria Kasprzak, Julia Klejszmit, Hanna Mazurczak, Alina Nawrot, Marek Pietraszewski, Anna Rudziakowicz, Monika Sury-Walterowicz, Adrianna Wawrzyniak, Agata Winkler oraz pomysłodawca Roman Bartkowiak.

 


Planszoteka – spotkania przy grach planszowych

gry-(1) 

Śremski Klub Miłośników Gier Planszowych Planszoteka to organizacja non profit, mająca na celu propagowanie spędzania wolnego czasu przy grach planszowych. Zamiłowanie do planszówek odkryło w sobie już wielu mieszkańców gminy Śrem. Stowarzyszenie łączy ludzi w każdym wieku z zaangażowaniem organizując sobotnie spotkania przy planszówkach w bibliotece publicznej. 
Pasjonaci i propagatorzy gier to: Adam Grzegorczyk, Artur Grzegorczyk, Katarzyna Leszczyńska, Marcin Leszczyński, Anita Mansfeld, Krzysztof Mansfeld i Marcin Walczak.
 
 

Klasa piłkarska z SP6

klasa-(2)

W czerwcu  2016 r. w Głuchołazach klasa VI piłkarska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Śremie zwyciężyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców.
Skład zespołu: Borys Boczar, Jakub Tomaszewski, Bartosz Kabaj, Hubert Osiewicz, Szymon Kędziora, Filip Wilkowski, Mikołaj Urbanek, Paweł Rubach, Michał Wojciechowski, Maksymilian Hyżyk, Damian Kołtański, Kamil Chiliński. Ponadto zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne: Borys Boczar został najlepszym bramkarzem, a Maksymilian Hyżyk najlepszym zawodnikiem turnieju.
Trenerem i nauczycielem piłkarzy był Sebastian Białobrzeski. 

W czerwcu  2016 r. w Głuchołazach klasa VI piłkarska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Śremie zwyciężyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców.
Skład zespołu: Borys Boczar, Jakub Tomaszewski, Bartosz Kabaj, Hubert Osiewicz, Szymon Kędziora, Filip Wilkowski, Mikołaj Urbanek, Paweł Rubach, Michał Wojciechowski, Maksymilian Hyżyk, Damian Kołtański, Kamil Chiliński. Ponadto zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne: Borys Boczar został najlepszym bramkarzem, a Maksymilian Hyżyk najlepszym zawodnikiem turnieju.
Trenerem i nauczycielem piłkarzy był Sebastian Białobrzeski. 

fot-m 

Uroczystość rozpoczęła się krótkim recitalem Olgi Garstki – laureatki programu Must Be The Music. Następnie Burmistrz Śremu w krótkim przemówieniu podsumował miniony rok oraz przedstawił zarys planów gminy Śrem na rok 2017.
Marszałek Województwa Wielkopolskiego przedstawił informacje o rozwoju i wysokiej pozycji województwa oraz wręczył Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” Towarzystwu Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”. Odznaka została przyznana uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego za działania w zakresie edukacji pozaszkolnej, opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, działalności sportowej, rozrywkowej i rekreacyjnej oraz wspieranie inicjatyw społecznych w Wielkopolsce. Jest to najwyższe odznaczenie wojewódzkie.
 
Burmistrz Śremu poza nominacjami konkursowymi za miniony rok, przyznał wyróżnienia - Żyrafy Specjalne za osiągnięcia gospodarcze i społeczne.  W tym roku otrzymali je:
  • Konstrukcje Stalowe Hyżyk Sp. z o.o.
  • Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta “ Nadzieja” w Śremie
  • Arkadiusz Błochowiak WZMiUW
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie
  • TV Relax
  • ŚKA Warta Śrem
Za osiągnięcia w 2016 roku Burmistrz Śremu przyznał 6 wyróżnień – Śremskie Żyrafy 2016. Wśród nominowanych byli:
  • Olga Garstka
  • Hubert Skrzydlewski
  • Beata i Sława Szymiczek
  • Sztafeta pływacka
  • Planszoteka
  • Klasa piłkarska Szkoły Podstawowej Nr 6

Przez miesiąc na stronie srem.pl trwało głosowanie, podczas którego można było wybrać najbardziej wartościowe sukcesy i inicjatywy nominowanych. W głosowaniu oddano 860 poprawnych głosów.

Największym poparciem cieszyła się
 
SZTAFETA PŁYWACKA, 

która zdobyła 33% wszystkich głosów.